Velký průzkum platů v PPC oboru – Česko 2018

Možná si pamatujete 8 let nazpátek, když mě zajímal stav českého trhu PPC agentur. Když jsem odcházel ze Seznamu z pozice team leadera v Skliku, byl jsem neskutečně naštvaný na způsob, jak se nemalá část agentur starala o kampaně svých klientů. Vzpomínam na to jako na divoké období českého PPC. Rozladění, smutek z netransparentnosti, lží a tahání za nos, vedlo k mému Testu PPC agentur. A jsem rád, že se od té doby hodně věcí změnilo.

Hodně věcí se za těch 8 let změnilo, i u mě osobně. Dnes mám vlastní agenturu KOFEIN a jako zaměstnavatel se setkávám neustále s otázkami platů v našem oboru. Od zájemců o práci na pohovorech, od vlastních zaměstnanců, od klientů kteří hledají specialisty do svých interních týmů a chtějí poradit či pomoci.

Znám obvyklé platy v Praze i mimo Prahu, pro seniory i juniory, ale řekl jsem si, že by bylo dobré toto téma otevřít a transparentně prezentovat. Pro každého.
Ať specialisté na pohovorech lépe vědí, co je standard a ne jen legendy o tom, že “běžně se nabízí 80 000 Kč” nebo když přijde nováček po škole, který na pohovoru nedokáže ani říci co je to to PPC na které se hlásí, ale ví že pod 40 000 hrubého pracovat nebude, protože přeci dnes průměrný plat je takový. Ať firmy vědí, kde se pohybují mzdy specialistů, které tak urputně potřebují do svých interních týmů. Ať ti co se chystají na volnou nohu lépe tuší, jaké mají možnosti jako freelanceři.

Připravuji na PPC camp prezentaci o platech v PPC oboru – pohled zamestnavatelů i zamestnanců, srovnání možností inhouse na straně klienta, v agentuře i na volné noze. Vše zarámované velkým průzkumem. A právě o vyplnění anonymního dotazníku bych vás nyní rád požádal. Dotazník je určen zaměstnavatelům i zaměstnancům (freelancerům).

Celou prezentaci i zpracované dotazníky zveřejním zde na blogu.

Pomůžete mi?

Dotazník naleznete zde: https://www.surveymonkey.com/r/PPCplaty

Budu rád, pokud jej budete šířit a že veřejný výstup z dotazníku bude zajímavý pro všechny. Ba co víc, pomůže oběma stranám – specialistům i zaměstnavatelům.

PS: Dotazník je určen pro české agentury, firmy a specialisty. Díky za pochopení.

Diky moc.

Výsledky průzkumu naleznete zde na blogu.

3 thoughts on “Velký průzkum platů v PPC oboru – Česko 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *